Радио The Voice

Испания спечели първа титла, гарнирана с 30 млн. долара

11:18 | 12 юли 2010
Испания е новият футболен господар на света, след като победи Холандия на финала с 1:0, с гол на Андрес Иниеста в 116-ата минута на продълженията на мача.

"Ла Фурия", които бяха сочени за фаворити успяха да защитят възлаганите им надежди и успяха да се затвърдят като най-успешния отбор на света, след европейска и световна титла подред. Това е четвъртият път, в който настоящи европейски шампиони стигат и до финал на Световно първенство.

Испания спечели наградата феър плей на Мондиал 2010, която се дава на отбора с най-добър дисциплинарен баланс по време на световното първенство по футбол. Испанците впечатлиха с коректното си поведение във всички мачове, но на финала срещу Холандия се поддадоха на напрежението и получиха от рефера Хауърд Уеб пет жълти картона, съобщава БТА.   Испания ще прибере рекордните 30 милиона долара за триумфа си на Мондиала в Южна Африка.
WE LOVE MUSIC 15:00 - 20:00 Слушай
  • BAZZI & CAMILA CABELLO BEAUTIFUL (EDX's IBIZA SUNRISE REMIX) 16:44 сега
  • JENNIFER LOPEZ FT. DJ KHALED & CARDI B DINERO 16:41 предишна
  • YOANA ISSA GAME 16:39 предишна
  • MARSHMELLO FT. BASTILLE HAPPIER 16:35 предишна
  • MALFA SO LONG 16:32 предишна
  • MANUEL RIVA, ALEXANDRA STAN MIAMI 16:28 предишна
  • BTS FT. NICKI MINAJ IDOL 16:26 предишна